fb
phone tel. +48 578 586 416
ikona
pl
pl

Skuteczne modele zarządzania najmem. Który z nich będzie najlepszy dla Ciebie?

Decydując się na udostępnienie własnego lokalu na wynajem, warto jest wziąć pod uwagę różne możliwości i wybrać najkorzystniejszą z nich. Wielu właścicieli waha się pomiędzy wynajmem samodzielnym lub przez agencję. Częsty dylemat dotyczy również okresu trwania najmu – na krótki, czy długi termin, a może na doby – jaki sposób zarządzania najmem będzie dla nas najlepszy?

Najem krótko, czy długoterminowy?

Zyskujący obecnie na popularności najem krótkoterminowy wybierany jest chętnie ze względu na zyski płynące z turystyki. Udostępniając swój lokal na doby, jesteśmy w stanie zarobić w skali miesiąca więcej niż w przypadku najmu długoterminowego. Minusem takiej formy najmu jest jednak ryzyko braku stałych wpływów, częste zmiany lokatorów i wiążące się z tym niedogodności, takie jak: konieczność stałego zaangażowania w sprawy związane z wynajmem i dostosowywania lokalu do często zmieniających się potrzeb wynajmujących. Dla odmiany wynajem długoterminowy to najbardziej stabilna forma najmu. Zapewnia stały, comiesięczny przychód i nie wymaga zaangażowania czasowego i finansowego w takim stopniu jak wynajem krótkoterminowy. 

Wynajem długoterminowy – zaufaj profesjonalistom

Część właścicieli skuszonych perspektywą większego zarobku, decyduje się na samodzielny wynajem mieszkania. Także wśród wielu wynajmujących panuje przekonanie, że wynajem bezpośrednio będzie dla nich bardziej opłacalny. Dlaczego w kwestii pośrednictwa warto zaufać agencji nieruchomości? Powierzenie wynajmu swojego mieszkania profesjonalnej agencji nieruchomości to pewna i bezpieczna inwestycja. Współpraca z agencją oznacza dla właściciela zwolnienie z ciężaru obowiązków formalno-prawnych związanych z wynajmem własnego lokalu. Od poszukiwania najemcy, kontaktów z nim, przez sporządzenie umowy najmu po wszystkie kwestie związane z płatnościami – zarówno za sam najem, jak i czynsz oraz opłaty eksploatacyjne – wszystkie te formalności będą leżały po stronie agencji. To ona zadba również o ciągłość i terminowość płatności. Niewątpliwą korzyścią wynikającą z korzystania z usług agencji jest również bezpieczeństwo. Poza gwarancją stałych wpływów na konto zyskujemy również legalnie przeprowadzone transakcje, bezpieczeństwo umów i pomoc prawną w razie konieczności.

Wróć

Zapytaj o cenę
oraz więcej informacji

ikona

Biuro sprzedaży
ul. Spokojna 19
78-100 Kołobrzeg

ikona

Dane kontaktowe
tel. 578 586 416
mail: sprzedaz@induapartamenty.pl

Napisz do nas

    open

    😁🚀 Sprzedaliśmy wszystkie apartamenty 📣😁

    👌👏 Brawa dla całego Zespołu sprzedaży 👏👌

    Prezentacja Video induapartamenty Prezentacja video