fb
phone tel. +48 578 586 416
ikona
pl
pl

Jak zredukować koszty wynikające z utrzymania apartamentu?

Posiadanie własnej nieruchomości wiąże się z comiesięcznymi opłatami. Chociaż jest to cena o wiele niższa, niż przy wynajmie, to mimo wszystko może stać się odczuwalną dla naszego budżetu. Co zrobić, aby zredukować koszty?

Konkurencyjne ceny usług

Jeśli korzystamy z ochrony lub firmy sprzątającej, warto zorientować się, czy są to najkorzystniejsze warunki rynkowe. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy ktoś inny nie wykona tych zadań taniej.

To samo tyczy się dostawcy prądu lub gazu, rynek pełen jest ofert, które mogą być dla nas odpowiedniejsze i pozwolą nam zredukować koszty wynikające z utrzymania apartamentu/

Inwestycja przynosi oszczędność

Jeżeli zainwestujemy w nowoczesne sprzęty, może okazać się, że z perspektywy czasu zwróci się nam to z nawiązką.

Wyposażenie instalacji wody cieplnej w nowoczesne regulatory temperatury pozwoli nam zredukować o 1/3 ciepło potrzebne do jej podgrzania.

Zakup zaworów termostatycznych do naszych grzejników pozwoli kontrolować temperaturę, co daje ogromne korzyści z perspektywy oszczędzania, a także naszego komfortu. Obniżenie temperatury o jeden stopień Celsjusza pozwala nawet o 5 procent zmniejszyć zużycie energii. Wartym uznanie jest również pomysł zainstalowania perlatorów. Napowietrzają one wodę, przez co ma większą objętość, a my zużywamy jej mniej.

Zainstalowanie ekranów bezdotykowych pozwoli nam na zaoszczędzenie wody, która płynie przez czas dostawienia naszych rąk do strumienia. Z perspektywy roku jest to kilkadziesiąt złotych.

 Jakie jeszcze drobne zmiany mogą pomóc w oszczędzaniu?

 • Wymiana żarówek na energooszczędne.
 • Zmniejszenie mocy lodówki o połowę.
 • Uszczelnienie cieknących kranów.
 • Odsłonięcie grzejników (często zasłaniają je kanapy, co zmniejsza efektywność).
 • Wietrzenie mieszkania przez krótki czas przy pełnym otwarciu okien.

Posiadanie apartamentu to inwestycja stabilna i opłacalna. Warto jednak wiedzieć, jak ograniczyć koszty utrzymania. Po zastosowaniu się do naszych rad rachunki zmaleją nawet o 30%-40%, co daje nam już całkiem pokaźną sumę.

Wróć

Zapytaj o cenę
oraz więcej informacji

ikona

Biuro sprzedaży
ul. Spokojna 19
78-100 Kołobrzeg

ikona

Dane kontaktowe
tel. 578 586 416
mail: sprzedaz@induapartamenty.pl

Napisz do nas

  open

  😁🚀 Sprzedaliśmy wszystkie apartamenty 📣😁

  👌👏 Brawa dla całego Zespołu sprzedaży 👏👌

  Prezentacja Video induapartamenty Prezentacja video